OŠ Knez Trpimir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OŠ Knez Trpimir

Forum na kojem možete chatati dokle hoćete...Registrirajte se i zabava može početi!
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Saga Sumrak - Stephenie Meyer

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysri pro 17, 2008 10:29 pm

Saga Sumrak centrirana je na događajima iz života Belle Swan koja se zaljubi u Edwarda Cullena, te događajima iz života Bellinog najboljeg prijatelja Jacoba.
Saga se sastoji od 4 dijela: Sumrak (Twilight), Mladi Mjesec (New Moon), Pomrčina (The Eclipse) i Praskozorje (Breaking Dawn). Fanovi iščekuju i 5 dio koji bi se trebao zvati Midnight Sun.

Zaista je mnogo fanova i mnogo foruma o ovoj knjizi, te bismo mogli reći da je najnoviji dio sage na neki način obilježio književnost 2008. Što vi mislite o knjigama? Koja vam je najdraža? Koji lik vam je najdraži? Koja scena vam je najljepša? Koja najtužnija? Čiji vampirski dar biste voljeli imati? Vjerujete li u vampire i vukodlake (pardon preobličavatelje - Marijana ispravi ako je krivo!)? Jeste li Team Edward ili Team Jacob? Sviđa li vam se Renesmee?

Važno: naznačite o kojoj knjizi pišete da ne bi došlo do spoilera (kako lijepo sročeno).
[Vrh] Go down
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysri pro 17, 2008 11:12 pm

[Vrh] Go down
brain dammaged
I am the king!
brain dammaged


Male Broj postova : 913
Age : 30
Lokacija : Kastel Gomilica
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptyčet pro 18, 2008 12:46 pm

chotice, zasto su 2 teme o ovome sumrak ???? ali nije dosta jedna ???
[Vrh] Go down
https://oskneztrpimir.forumcroatian.com/
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptypet pro 19, 2008 3:07 pm

Ovo je o knjizi. Razz
[Vrh] Go down
Vještica
The best!!
Vještica


Female Broj postova : 1116
Age : 29
Lokacija : kaštel kambelovac
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 1:15 am

Što vi mislite o knjigama?
Knjige su odlične. Mogu ih svrstati u najbolje koje sam do sada pročitala. Jedino mi se ne sviđa to što je Bella u nekim trenutcima previše uživljena u Edwarda.
Koja vam je najdraža?
Ne mogu izdvojiti samo jednu najdražu, ali najbolje su mi knjige Praskozorje i Sumrak.
Koji lik vam je najdraži?
Opet ne mogu izdvojiti samo jednog lika. Najdraži su mi Jacob i Jasper. Jasper mi je nekako cijelo vrijeme bio oličenje staloženosti nemam blage zasto. A Jacob je bas drag i zabavan momak.
Koja scena vam je najljepša?
Nemam knjige da bi citiala, ali najljepša mi je bila scena kada su se u Mladom mjesecu Edward i Bella ponovno susreli u Volterri.
Koja najtužnija?
Naj tužnija je ona scena kad su se Cullenovi trebali suočiti s činjenicom da će njihov vječni život biti okončan.(Praskozorje)
Čiji vampirski dar biste voljeli imati?
Voljela bih imati sve one darove jer su zbilja fascinantni. No izdvajam ih nekoliko: Alicein, Benjaminov(pogotovo) i Zafrinin Very Happy
Vjerujete li u vampire i vukodlake?
Onak ofc Very Happy
Jeste li Team Edward ili Team Jacob?
Team Edward. Premda mislim da se uopce nebi trebali podijeliti na teamove.
Sviđa li vam se Renesmee?
Ja inace ne volim malu djecu pa..
Mozda bi me uspjela ocarati svojom "ljupkošću", ali čisto sumnjam.


Zadnja promjena: Vještica; sub pro 20, 2008 3:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
brain dammaged
I am the king!
brain dammaged


Male Broj postova : 913
Age : 30
Lokacija : Kastel Gomilica
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 1:32 am

Vještica je napisao/la:
Što vi mislite o knjigama?
Knjige su odlične. Mogu ih svrstati u najgore koje sam do sada pročitala. Jedino mi se sviđa to što je Bella u nekim trenutcima premalo uživljena u Edwarda.
Koja vam je najdraža?
Ne mogu izdvojiti samo jednu, ali sve su sranje
Koji lik vam je najdraži?
Opet ne mogu izdvojiti samo jednog lika. Najmrži su mi Jacob i Jasper. Jasper mi je nekako cijelo vrijeme bio oličenje pederizma
Koja scena vam je najljepša?
Nemam knjige da bi citiala, ali najljepša mi je bila scena kada su se u Starom suncu Ed i Bell ponovno susreli u vukojebini.
Koja najtužnija?
Naj tužnija je ona scena kad se kulenova seka trebala suočiti s činjenicom da će njezin vječni život biti okončan.(Praskozorje)
Čiji vampirski dar biste voljeli imati?
Voljela bih imati sve one darove jer su zbilja fascinantni. No izdvajam ih nekoliko: Alicein, Benjaminov(pogotovo) i Zafrinin Very Happy
Vjerujete li u vampire i vukodlake?
nope
Jeste li Team Edward ili Team Jacob?
team jacobs kava
Sviđa li vam se Renesmee?
wtf je to ??? :S

hahaha
[Vrh] Go down
https://oskneztrpimir.forumcroatian.com/
Vještica
The best!!
Vještica


Female Broj postova : 1116
Age : 29
Lokacija : kaštel kambelovac
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 3:15 pm

brain dammaged je napisao/la:
Vještica je napisao/la:
Što vi mislite o knjigama?
Knjige su odlične. Mogu ih svrstati u najgore koje sam do sada pročitala. Jedino mi se sviđa to što je Bella u nekim trenutcima premalo uživljena u Edwarda.
Koja vam je najdraža?
Ne mogu izdvojiti samo jednu, ali sve su sranje
Koji lik vam je najdraži?
Opet ne mogu izdvojiti samo jednog lika. Najmrži su mi Jacob i Jasper. Jasper mi je nekako cijelo vrijeme bio oličenje pederizma
Koja scena vam je najljepša?
Nemam knjige da bi citiala, ali najljepša mi je bila scena kada su se u Starom suncu Ed i Bell ponovno susreli u vukojebini.
Koja najtužnija?
Naj tužnija je ona scena kad se kulenova seka trebala suočiti s činjenicom da će njezin vječni život biti okončan.(Praskozorje)
Čiji vampirski dar biste voljeli imati?
Voljela bih imati sve one darove jer su zbilja fascinantni. No izdvajam ih nekoliko: Alicein, Benjaminov(pogotovo) i Zafrinin Very Happy
Vjerujete li u vampire i vukodlake?
nope
Jeste li Team Edward ili Team Jacob?
team jacobs kava
Sviđa li vam se Renesmee?
wtf je to ??? :S

hahaha



gade jedan... Exclamation
[Vrh] Go down
brain dammaged
I am the king!
brain dammaged


Male Broj postova : 913
Age : 30
Lokacija : Kastel Gomilica
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 4:50 pm

zasto ???
[Vrh] Go down
https://oskneztrpimir.forumcroatian.com/
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 5:34 pm

Da ja komentiram.

Dakle saga Sumrak je me je fascinirala. Na početku sam mislila da ću se razočarati i nisam znala što svi ti fanovi vide u toj knjizi. Zbog vampira sam bila jako pesimistična. Onda sam se ohrabrila i uzela Sumrak u ruke i moram priznati da mi ga je bilo teško ispustiti dok sam ga čitala. Zaljubila sam se u knjigu. Svidjela mi se ta lakoća čitanja, nepredvidljivi zapleti, te naravno Bella-Edward-Jacob love triangle. U tom trokutu sam (naravno) navijala za Edwarda (jer sam sama željela Jacoba). Jako mi je bilo drago (mnogo mi je bilo drago iksde) kad je došla Renesmee, ali o tome ću kasnije.
Stvarno je teško izdvojiti najdražu knjigu, jer su sve stvarno odlične. Možda Sumrak jer sam zbog njega zavoljela sagu i postala ovako luda za Sumrakom.

Najdraži lik? Hmm.. Pa svi su stvarno originalni. Kod Belle mi se sviđa ta spontanost, kod Edwarda savršenstvo (takvim ga ipak Bella opisuje), Alice je vrckava i zabavna i jako mi se sviđa njena sposobnost nagovaranja ostalih, Jasper mi je drag zbog svoje tajanstvenosti, a i ne bi mi škodilo da sam stalno sretna i dobro raspoložena, Emmett je također jako zabavan, idealan stariji brat, Rosalie, eh Rosalie jer ona koja mi se možda najmanje svidjela, ta umišljenost mi je išla na živce, u Praskozorju me stvarno ubila ponašanjem (go Jacob!), ali opet ni ona nije loša, Carlisle, on je savršen otac, Esme, savršena majka, kod Charlieja mi se sviđa ta zatvorenost (haha), a Renee, pa ona je ok. I time smo (ako preskočimo Volture, nomade, ostale vampire i ostale ljude, te Renesmee) došli do Jacoba. Jacob mi je stvarno najdraži lik: taj njegov humor, ma stvarno nisam lagala da bi njega željela za sebe. Dosta o likovima.

Najdraža scena? Hmm.. Pa puno ih je. U SUMRAKU vjerojatno ona kad Edward odvede Bellu na proplanak.
U MLADOM MJESECU, hmm.. vjerojatno ona kad se Bella i Edward vraćaju iz Italije, ali moram priznati da ima lijepih Bella-Jacob scena, iako je Bellino srce slomljeno.
U POMRČINI mi je lijepa scena ona kad je Charlie objašnjavao Belli seks (hahaha) te ona kad je Bella zavodila Edwarda.
Idemo na PRASKOZORJE: puno lijepih scena, vjenčanje, Jacob na vjenčanju (prije incidenta), Bellin i Edwardov medeni mjesec, Jacobovo utiskivanje i naravno kad je Bella pokazivala misli Edwardu. I svidjelo mi se kako su Bella i Edward objašnjavali Charlieju da su zaručeni.

Najtužnije scene?
SUMRAK: To se ne sjećam.
MLADI MJESEC: Kad je Bella sanjala da je starica, zapravo CIJELI Mladi Mjesec
POMRČINA: Najtužniji mi je bio kraj - ono što je Jacob govorio.
PRASKOZORJE: Kad je Jacob na vjenčanju skočio na Bellu, kad je Bella rađala Renesmee...

Vampirski dar? Edwardov, Alicein, Bellin, Arov i Demetrov.

Ne vjerujem u vampire i vukodlake.

Dovoljno za sad, zar ne?
[Vrh] Go down
brain dammaged
I am the king!
brain dammaged


Male Broj postova : 913
Age : 30
Lokacija : Kastel Gomilica
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub pro 20, 2008 5:44 pm

chotica je napisao/la:
Da ja komentiram.

Dakle saga Sumrak je me je fascinirala. Na početku sam mislila da ću se razočarati i nisam znala što svi ti fanovi vide u toj knjizi. Zbog vampira sam bila jako pesimistična. Onda sam se ohrabrila i uzela Sumrak u ruke i moram priznati da mi ga je bilo teško ispustiti dok sam ga čitala. Zaljubila sam se u knjigu. Svidjela mi se ta lakoća čitanja, nepredvidljivi zapleti, te naravno Bella-Edward-Jacob love triangle. U tom trokutu sam (naravno) navijala za Edwarda (jer sam sama željela Jacoba). Jako mi je bilo drago (mnogo mi je bilo drago iksde) kad je došla Renesmee, ali o tome ću kasnije.
Stvarno je teško izdvojiti najdražu knjigu, jer su sve stvarno odlične. Možda Sumrak jer sam zbog njega zavoljela sagu i postala ovako luda za Sumrakom.

Najdraži lik? Hmm.. Pa svi su stvarno originalni. Kod Belle mi se sviđa ta spontanost, kod Edwarda savršenstvo (takvim ga ipak Bella opisuje), Alice je vrckava i zabavna i jako mi se sviđa njena sposobnost nagovaranja ostalih, Jasper mi je drag zbog svoje tajanstvenosti, a i ne bi mi škodilo da sam stalno sretna i dobro raspoložena, Emmett je također jako zabavan, idealan stariji brat, Rosalie, eh Rosalie jer ona koja mi se možda najmanje svidjela, ta umišljenost mi je išla na živce, u Praskozorju me stvarno ubila ponašanjem (go Jacob!), ali opet ni ona nije loša, Carlisle, on je savršen otac, Esme, savršena majka, kod Charlieja mi se sviđa ta zatvorenost (haha), a Renee, pa ona je ok. I time smo (ako preskočimo Volture, nomade, ostale vampire i ostale ljude, te Renesmee) došli do Jacoba. Jacob mi je stvarno najdraži lik: taj njegov humor, ma stvarno nisam lagala da bi njega željela za sebe. Dosta o likovima.

Najdraža scena? Hmm.. Pa puno ih je. U SUMRAKU vjerojatno ona kad Edward odvede Bellu na proplanak.
U MLADOM MJESECU, hmm.. vjerojatno ona kad se Bella i Edward vraćaju iz Italije, ali moram priznati da ima lijepih Bella-Jacob scena, iako je Bellino srce slomljeno.
U POMRČINI mi je lijepa scena ona kad je Charlie objašnjavao Belli seks (hahaha) te ona kad je Bella zavodila Edwarda.
Idemo na PRASKOZORJE: puno lijepih scena, vjenčanje, Jacob na vjenčanju (prije incidenta), Bellin i Edwardov medeni mjesec, Jacobovo utiskivanje i naravno kad je Bella pokazivala misli Edwardu. I svidjelo mi se kako su Bella i Edward objašnjavali Charlieju da su zaručeni.

Najtužnije scene?
SUMRAK: To se ne sjećam.
MLADI MJESEC: Kad je Bella sanjala da je starica, zapravo CIJELI Mladi Mjesec
POMRČINA: Najtužniji mi je bio kraj - ono što je Jacob govorio.
PRASKOZORJE: Kad je Jacob na vjenčanju skočio na Bellu, kad je Bella rađala Renesmee...

Vampirski dar? Edwardov, Alicein, Bellin, Arov i Demetrov.

Ne vjerujem u vampire i vukodlake.

Dovoljno za sad, zar ne?


i vise nego dovoljno lol! x-smile
[Vrh] Go down
https://oskneztrpimir.forumcroatian.com/
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptypet sij 16, 2009 11:18 pm

a evo i ja san medu onima koji su ludi za sumrakon...ja san procitala prva dva djela(Sumrak i Mladi mjesec)i sad cu treci(Pomrcina)......prvo san pogledala film i odma san postala luda za sumrakon a kad san procitala knjigu nije mi bilo spasa....
knjige su jednostavno predobre...uzivljena san....od ova djela nisan sigurna koji mi je drazi sumrak mi je nekako interesantniji,ono pogledavanje,iscekivanje,ono oc ese ona njemu svidit...
a mladi mjesec je puno tuzniji-cili san dio proplakala....
najdrazi lik mi je Alice-simpaticn,vrckava,jednostavno mi je odma prirasla srcu.....
i naravno edward-toliko je voli bellu i ne naudi joj bez obzira sto ga toliko vuce da je ubije,je da mi je u mladon mjesecu diga zivce kad ju je napustia...ali na kraju mladog mjeseca san mu oprostila...
najdraza scena(sumrak):"i tako se lav zaljubi u janje..."
"koje glupo janje."
"koji bolesni mazohist od lava..."
i naravno kad je ono nju triba udrtit kombi i on skocia i spasia je....

najdrazi scena(mladi mjesec):"kako da ti to kazem a da mi povjerujes?ne spavas,i nisi mrtva.ovdje sam,i volim te.ODUVIJEK te volim,i ZAUVIJEK cu te voljeti."-edward cullen

"vidio sam ti u ocima da iskreno vjerujes u to da te vise ne zelim.u nesto najapsurdnije,najbesmislenije-kao da bih ja ikako mogao postojati a da tebe ne trebam!"-edward cullen

najtuzniji dio(Mladi mjesec):ono kad ju je napusta tj. cili mladi mjesec bia je tuzan ali na ovo san najvise plakala:

"ma koliko da sam se trudila ne misliti na njega,nisam se trudila ZABORAVITI ga.brinula sa se-kasno nocu,kad bi mi obrana pala od iscrpljenosti izazvane nesanicom-da sve polako klizi u zaborav.da mi je svijest sito,i da se jednog dana necu moci sjetiti savrsene boje njegovih ociju,osjecaja njegove hladne koze na dodir,nijanse njegova glasa.nisam mogla MISLITI na sve to,ali morala sam se SJECATI.
Jer da bih mogla zivjeti,morala sam vjerovati samo u jedno-morala sam znati da on postoji!samo to.sve sam ostalo mogla podnjeti.dokle god on postoji."-bella swan

"upitala sam se koliko to ovako moze potrajati.mozda cu jednoga dana,godinama udaljenog-samo kad bi mi se bol smanjila do podnosive mjere-moci sagledati te mlobrojne,kratke mjesece koji ce uvijek biti najbolji u mom zivotu.a uspije li bol ikada oslabiti u tolikoj mjeri da mi to omoguci,bila sam sigurna da cu mu biti zahvalna na svakom trenutku koji mi je podario.sto je bilo vise nego sto sam trazila,vise nego sto sam zasluzila.mozda cu to jednoga dana moci tako dozivjet."-bella swan

tila bi imat dar koji ima Alice i Edward-bas su mi baza i jednan i drugi...(zamisli da mos cut sta svi ljudi oko tebe misle ili vidit buducnost...bas baza..)

ne virujen ni u vampire ni u vukodlake iako mi je to bas baza ali nevirujen da to postoji....
i naravno ja sam TEAM EDWARD!!!
neznan sta da jos kazen jednostavo sumrak je presuper i zaljubila san se u tu knjigu......
sad moran nabavit pomrcinu(jedva cekan!!!)
[Vrh] Go down
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 17, 2009 2:07 pm

Dijelovi koje si spomenila su stvarno jako tužni...

Citat :
I'd never given much thought to how I would die though I'd had reason
enough in the last few months but even if I had, I would not have
imagined it like this.

I stared without breathing across the long room, into the dark eyes of
the hunter, and he looked pleasantly back at me.

Surely it was a good way to die, in the place of someone else, someone I
loved. Noble, even. That ought to count for something.

I knew that if I'd never gone to Forks, I wouldn't be facing death now.
But, terrified as I was, I couldn't bring myself to regret the decision.
When life offers you a dream so far beyond any of your expectations, it's
not reasonable to grieve when it comes to an end.

The hunter smiled in a friendly way as he sauntered forward to kill me.

Čitam Twilight online. Razz

Edit: već mi se plače...
[Vrh] Go down
Vještica
The best!!
Vještica


Female Broj postova : 1116
Age : 29
Lokacija : kaštel kambelovac
Reputation : 0
Points : 25
Registration date : 21.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 17, 2009 3:08 pm

ej chotice jel znas jel izasa midnight sun?
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 17, 2009 4:09 pm

kmeee.....a meni je mladi mjesec cili tuzan...nesican se kad san zadnjii put toliko plakala radi neke knjige ili filma...

"obecajem ti da me sada posljednji put vidis.necu se vratiti.necu te vise nikada podvrgnuti necemu ovakvom.mozes nastaviti zivjeti bez ikakvih mojih daljnjih uplitanja.bit ce ti kao da nikada nisam ni postojao."-edward cullen(mladi mjesec)

"Prije tebe,bella,zivot mi je bio poput noci bez mjesecine.Vrlo mracan,ali bilo je zvijezda-tocaka svjetlosti i razloznosti...a onda si ti proparala moje nebo kao meteor.Odjednom mi je sve planulo;nastao je bljesak,nastala je ljepota.Dok te nije bilo,nakon sto je meteor pao za obzorje,sve mi se smrknulo.Nista se nije promjenilo,ali oci su mi ostale sljepe od onog sjaja.Vise nisam mogao vidjeti zvijezde.I vise nije bilo razloga ni za sto."-edward cullen(mladi mjesec)

"ljubav,zivot,smisao...gotovo."-bella swan

"Cijelog tog savrsenog ljeta-najsretnijeg ljeta koje sam provela u zivotu,najsretnijeg ljeta koje je itko igdje ikada proveo,kao i najkisovitijeg ljeta u povijesti Olimpijskog poluotoka-ovaj sumorni datum vrebao je iz prikrajka i samo cekao da me zaskoci.
A sada,kad me snasao,bilo je gore nego sto sam strahovala.Osjecala sam to-starija sam.Svaki dan sam sve starija,ali ovo je drugacije,gore,izmjerljivije.Osamnaest mi je godina.
A Edwardu nikad nece biti."-bella swan(mladi mjesec)

"Ti da si kriva?Da si se porezala u kuci Mikea Newtona,uz Jessicu i Angelu i svoje ostale normalne prijatelje,najgore sto bi se uopce moglo dogoditi bilo bi sto?Mozda ti nebi mogli naci flaster?Da si se spotaknula i sama srusila hrpu staklenih tanjura-da te netko nije bacio na nju-cak i tada,sto bi bilo najgore?Zakrvarila bi im presvlake na sjedalima dok te voze na hitnu?Mike Newton mogao bi te drzati za ruku dok te sivaju-i nebi se odupirao porivu da te ubije cijelo to vrijeme.Ne pokusavaj sebe okrivit za ista od ovoga,Bella.Samo cu se sam sebi jos vise gaditi."-Edward Cullen
"Kako je,dovraga,Mike Newton dospio u ovaj razgovor?"-Bella Swan
"Mike Newton je dospio u ovaj razgovor zbog toga sto bi ti bilo itekako zdravije da budes s Mikeom Newtonom."-Edward Cullen
"Prije bih umrla nego bila s Mikeom Newtonom,prije bih umrla nego bila s bilo kime osim tebe."-Bella Swan(mladi mjesec-razgovor posli nego sta se bella porizala na rodendanu-kad ju je Jasper napa)

"Cula sam to od Carlisea,i bas me briga,Edwarde.Bas me briga!Slobodno uzmi moju dusu.Sto ce mi ako nemam tebe-vec je tvoja!"-Bella Swan(mladi mjesec)

"Vratila se u skolu i na posao,jela je i spavala i pisala zadacu.Odgovarala je kad bi joj netko postavio izravno pitanje.Ali bila je...prazna.Oci su joj bile tupe.Bilo je tu puno sitnica-nije vise htjela slusati glazbu;u smecu sam nasao hrpu slomljenih CD-a.Nije citala;nije htjela biti u sobi s upaljenim televizorom,makar ni prije nije nesto narocito gledala televiziju.Napokon sam shvatio u cemu je stvar-izbjegavala je sve sto bi je moglo podsjecati na...njega.
Jedva da smo mogli razgovarati;silno sam se bojao da ne kazem nesto sto ce je uzrujati-znala se trgnuti zbog najmanjih sitnica-i nikad mi nista nije sama govorila.Samo je odgovarala na pitanja.
Cijelo je vrijeme bila sama.Nije se odazivala prijateljima,a oni su je s vremenom i prestali zvati.
Ovdje ti je bila prava noc zivih mrtvaca.Jos je cujem kako vristi u snu..."-Charlie Swan

"Dodro,sad,mozda sam malo preuvelicavao stvari.Ne znam...cak i uz Jacoba,tu i tamo joj opazim nesto u ocima,i upitam se jesam li ikada shvatio koliko ona pati.Nije to normalno,Alice,i to me...plasi.Nije to uopce normalno.Nije kao da ju je netko...ostavio,nego kao da je netko umro."-Charlie Swan
(mladi mjesec....ova zadnja dva citata su mi prelipa jer san svatila kako je belli stvarno bilo kad ju je edward napustia...bila je ziva ali nije bilo ziivota u njoj.. koda joj je neko umra...stvarno je pretuzno sve to skupa..)

stvarno ima prelipih citata a sad iman misto na kojem se mogu ispucat...heh...
evo sad mi dode plakat kad se sitin mladog mjeseca...kad se sitin kako je bella opisivala onu rupu kolu je osjecala...i kad bi se obgrlila rukama da se ne raspadne od boli....nikad necu zaboravit mladi mjesec..jer stvarno nista tuznije i bolnije nisam procitala...stephenie je toliko dobro opisala tu bol...tocno je nalazila prave rici za svu tu patnju...

dosta je za sada..heh..
bice jos citata ne brinite se...
[Vrh] Go down
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 17, 2009 6:00 pm

Kako tužno!!! Sad Sad Sad I još milijun ovakvih.. Kako san ja samo plakala kad san to čitala... Mladi mjesec je stvarno najtužnija knjiga koju san ikad pročitala (i Forever - Judy Blume). Sad

@Vještica: Midnight Sun nije izaša. Nije ni dovršen. Evo ti ovaj link pa shvati sama:
http://stepheniemeyer.com/midnightsun.html
Ali moram samo napisati, da dosta ljudi s Forks Foruma ne očekuje Midnight Sun (završen, uređen i objavljen) još neku godinu dana. Čak dvije-tri.
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 17, 2009 10:58 pm

a nego sta...pocela san ga opet citat dok ne nabavin Pomrcinu...ja to mogu stalno citat i nikad mi nece dosadit...jer stavrno ono....ovo je knjiga koja ima dusu...ima dublje znacene i smisao....sumrak opcenito kad ti neko opisuje radnju ne ispada nesto dubokouman..ljudi vise smatraju-sta vampir se zaljubia u normalnu zensku osobi i sta sad...ali kad procitas knjigu svatis koliko je to prelipa i pretuzna knjiga...kako stephenie opisuje tu ljubav to je nesto...a likovi nemogu bit bolji jednostavno ih sve zavolis,upoznas ih kroz knjigu(bez obzira sta su samo plod necije maste)i jednostavno ti postanu predragi...tako meni Alice-ona je meni predraga i posebna...sagu sumrak ka sta san vec rekla nikad necu zaboravit...

"About three things I was absolutely positive.
First,Edward was a vampire.Second,there was a part of him-and I didn't know how dominant that part might be-that thirsted for my blood.And third,I was unconditionally and irrevocably in love with him."-Bella Swan(Sumrak)

"Kad ti zivot pruzi san sto toliko nadvisuje sva tvoja ocekivanja nije razumno tugovati kad mu dode kraj."-Bella Swan(Sumrak)

JA VOLIN SUMRAK!!! Smile
[Vrh] Go down
orbit
I am the king!
orbit


Female Broj postova : 835
Age : 29
Lokacija : Kaštel Gomilica
Reputation : 0
Points : 34
Registration date : 20.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptyuto sij 20, 2009 4:49 pm

jeben te glupu u mozak. VRAĆAJ MI KNJIGU. NEŠ JE ČITAT 2 PUTA.
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptyuto sij 20, 2009 8:58 pm

jebote ja san je mislila samo prolistat opet dok ti je nevratin...ccc
ja kad san je procitala(nakon dva dana)san te pitala deset puta ocu ti je donit u skolu a ti da ti je ne donosin da ti je tesko nosit....i sta san ja tribala...nisi me niti zvala(do jucer)da ti je donesen...da si ti meni rekla da ti je donesen doma ja bi ti je donila...nego ti(do jucer)nisi ni spominjala to osin kad bi te ja pitala ocu ti donit u skolu...mislin ono..
necu o ovome priko neta...a i ovo je off topic Very Happy
[Vrh] Go down
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysri sij 21, 2009 10:10 pm

Pa zašto nisi PM-ala Tihanu ako si shvatila da je to Off Topic? :/
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 24, 2009 12:17 pm

a eto...bila san ljuta na nju pa nisan ni razmisljala....
ovdi me vrida priko neta...haha Very Happy
[Vrh] Go down
orbit
I am the king!
orbit


Female Broj postova : 835
Age : 29
Lokacija : Kaštel Gomilica
Reputation : 0
Points : 34
Registration date : 20.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub sij 24, 2009 5:46 pm

ja tebe vriđan priko neta???
a ti mene (podsjetnik: ljubičasta krava)???
cccc

da ne bude off topic:

evo par citata iz mladog mjeseca:

''Nisam brojala dane koji prolaze - nije bilo razloga za to jer sam nastojala živjetiu sadašnjosti što je više moguće, bez prošlosti koja blijedi i bez budućnosti koja prijeti.'' - Bella Swan

''Istinski sam znala jednu stvar - znala sam je u dnu želuca, u srži kostiju, znala sam je od tjemena do tabana, znala sam je duboko u grudima - znala sam to da ljubav koju nekome podariš daje toj osobi moć da te slomi'' - Bella Swan
[Vrh] Go down
orbit
I am the king!
orbit


Female Broj postova : 835
Age : 29
Lokacija : Kaštel Gomilica
Reputation : 0
Points : 34
Registration date : 20.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptyčet sij 29, 2009 12:00 pm

pročitala san Mladi mjesec =)

joj.. našto najsavršenije na ovom svitu je ta knjiga.
[Vrh] Go down
chotica
I am the king!



Female Broj postova : 731
Age : 29
Reputation : 0
Points : 18
Registration date : 19.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptyčet sij 29, 2009 8:42 pm

Ako ste zaluđeni kao i ja i želite čitat Sumrak online na engleskom evo linkovi:

Twilight

New Moon

Ecplise

Breaking Dawn

Bajdvej na wattpadu možete i ostale romane čitat. Wink
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub vel 07, 2009 12:34 pm

meni triba Pomrcina...kme...ako mi je ikako mozete nabavit plizzzzzzzzzzz........
[Vrh] Go down
jele
Ajde koristin nečemu!
jele


Female Broj postova : 237
Age : 29
Lokacija : kastel gomilica
Humor : secem selom mirisu kolaci,ma je kurac to su palacinke!!
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23.07.2008

Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Emptysub vel 07, 2009 2:55 pm

a tamo kad san prvi put pisala post na ovu temu san napisala da ne virujen u vampire.....ali pocela san polako virovat...otidite u svastaru pod temu vampiri 21. stoljeca...tamo san obrazlozila...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Saga Sumrak - Stephenie Meyer   Saga Sumrak - Stephenie Meyer Empty

[Vrh] Go down
 
Saga Sumrak - Stephenie Meyer
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Twilight - Sumrak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
OŠ Knez Trpimir :: Zabava :: Knjige-
Forum(o)Bir: